O nas

Stowarzyszenie Almatur wyodrębnione w 1994 roku ze struktur Biura Podroży i Turystyki Almatur zgodnie ze swoim statutem ma na celu rozwijanie i popularyzację turystyki krajowej i zagranicznej oraz zwiększanie mobilności młodych ludzi. Jednym z głównych obszarów działania naszego Stowarzyszenia jest propagowanie w środowisku uczniowskim i studenckim międzynarodowej legitymacji studenckiej ISIC.

Stowarzyszenie jest członkiem World Youth Student & Educational Travel Confederation (WYSETC). WYSE Travel Confederation jest międzynarodową organizacją non-profit działającą w środowisku studenckim. W chwili obecnej WYSETC zrzesza ponad 550 organizacji z całego świata specjalizujących się w turystyce studenckiej. Tworzą one międzynarodową sieć 5 000 biur w ponad 120 krajach.

Obecnie WYSE Travel Confederation tworzy osiem niezależnych organizacji – ISIC (International Student Identity Card Association), ISTC (International Student Travel Confederation), SATA (Student Air Travel Association), ALTO (Association of Language Travel Organisations), IASIS (International Association for Student Insurance Services), STAY WYSE (Safe Travel Accomodation for Youth Association) i WYSE Work Abroad, IAPA (International Au Pair Association), dzialających wspólnie w interesie studentów. Zajmują się one m.in. prowadzeniem negocjacji z rządami państw, liniami lotniczymi, dostawcami towarów i usług, wszystko po to aby studenci i młodzieży całego świata mogła uzyskać jak najwięcej korzyści.

Od wielu lat WYSE Travel Confederation ściśle współpracuje z UNESCO – Organizacją Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury. W 1968 roku UNESCO oficjalnie uznało ISIC za jedyny międzynarodowy dokument potwierdzający status studenta na całym świecie. W efekcie logo UNESCO pojawiło się na legitymacji ISIC umożliwiając również polskim studentom dostęp do międzynarodowych korzyści skierowanych do tego środowiska. W swojej formie ISIC ma zapewnić dostęp do tych samych usług wszystkim młodym ludziom, niezależnie od ich społecznego, ekonomicznego czy geograficznego pochodzenia.

© ISIC Polska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie recode.pl