ISIC - Międzynarodowa legitymacja studencka

ISIC (International Student Identity Card) jest jedynym dokumentem potwierdzającym status studenta na całym świecie. Dzięki niej uzyskujesz dostęp do kilkudziesięciu tysięcy zniżek w Polsce i zagranicą. Jeśli chcesz może być także kartą zawierającą ubezpieczenie.

Nowa edycja wrzesień 2023

Już od 1 września 2023

ISIC (INTERNATIONAL STUDENT IDENTITY CARD)

ZAPEWNIA ZNIŻKI!

Z ISIC otrzymujesz rabaty w kilkudziesięciu tysiącach miejsc na całym świecie. Ponad 200 punktów honoruje ISIC w Polsce, udzielając jej posiadaczom rabatów do 50%. Dzięki ISIC oszczędzasz na transporcie, płacąc za miejsce w hotelu, w restauracjach, pubach, ośrodkach kultury, a także sklepach i punktach usługowych.

W wielu krajach posiadacze ISIC otrzymują zniżki na towary lub usługi, które nie zostały objęte oficjalną umową, ponieważ wiele instytucji traktuje legitymację ISIC jak lokalną legitymację studencką.

POTWIERDZA STATUS STUDENTA!

ISIC objęty patronatem UNESCO, został wprowadzony w 1968 r. w celu stworzenia jednolitego dokumentu identyfikacyjnego dla uczniów i studentów na całym świecie. Co roku korzysta z niego około 5 milionów osób z ponad 100 krajów na całym świecie. Wiele instytucji akademickich zaadoptowało ISIC jako legitymację studencką swojej uczelni.

ZAWIERA UBEZPIECZENIE

w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków za granicą - 20 000 zł oraz kosztów leczenia podczas każdej podróży zagranicznej - 50 000 EUR.

Istnieje możliwość ubezpieczenia się także w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie RP, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz w zakresie ekstremalnego i wyczynowego uprawiania sportu.

KTO MOŻE NABYĆ KARTĘ ISIC?

ISIC przysługuje studentom studiów stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych uczelni państwowych i prywatnych bez ograniczenia wieku. Wystawiana jest także uczniom szkół średnich oraz podstawowych powyżej 12 roku życia.

JAK DŁUGO JEST WAŻNA?

Legitymacja ISIC jest ważna maksymalnie 16 miesięcy, (legitymacje ważne są edycjami wrzesień  - grudzień - aktualna:  (01/09/2023 - 31/12/2024).

RODZAJE KARTY ISIC:

I. ISIC BEZ UBEZPIECZENIA

Już za 35 zł możesz kupić kartę ISIC, dzięki której zaoszczędzisz w wielu miejscach w kraju i zagranicą.

II. ISIC Z UBEZPIECZENIEM

Jeśli chcesz, masz możliwość kupienia ISIC z pakietem ubezpieczeniowym. Każda osoba, która kupi ISIC z ubezpieczeniem korzysta ze wszystkich przywilejów wynikających z posiadania karty ISIC, a dodatkowo jest objęta ochroną ubezpieczeniową. Sam zdecyduj jaki pakiet potrzebujesz. Ubezpieczenie w ramach ISIC gwarantuje Wiener TU S.A

1. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) tylko w Polsce – cena karty  75 zł

2. ISIC z ubezpieczeniem w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (20 000 zł) oraz kosztów leczenia (50 000 EUR) zagranicą. Ubezpieczenie nie obowiązuje na terenie USA, Kanady Australii i Japonii – cena karty  105 zł

Wybierając ten wariant ubezpieczenia masz możliwość za dodatkową opłatą nabyć także ubezpieczenie:

  • w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dopłata 39 zł do ceny karty)
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej z rozszerzeniem na ubezpieczenie podczas uprawiania sportów  ekstremalnych oraz OC w życiu prywatnym oraz OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych w Polsce (dopłata 79 zł do ceny karty)
  • ubezpieczenie podczas uprawiania sportów  ekstremalnych oraz OC w życiu prywatnym z rozszerzeniem OC podczas uprawiania sportów ekstremalnych  na świecie (bez Rzeczypospolitej Polskiej), (dopłata 79 zł do ceny karty) - suma ubezpieczenia KL podczas uprawiania sportów ekstremalnych wynosi 50% sumy ubezpieczenia KL czyli 25 000 EUR
  • na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii - Suma ubezpieczenia KL 50 000 EUR (dopłata 179 zł do ceny karty)
  • na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii - Suma ubezpieczenia KL 100 000 EUR (dopłata 200 zł do ceny karty - dotyczy tylko karty ISIC 360)
  • ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego (dopłata 22 zł do ceny karty)
  • choroby  tropikalne (dopłata 33 zł do ceny karty)
  • OC podczas praktyk i staży (dopłata 33 zł do ceny karty warunkiem jest wykupienie OC w życiu prywatnym w pierwszej kolejności)

 

WAŻNE!

Do wyrobienia ISIC potrzebna jest ważna legitymacja szkolna/studencka i jedno zdjęcie.

© ISIC Polska - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie recode.pl